FETHİYE LİONS KULÜBÜ DERNEĞİFETHİYE LIONS CLUBHizmet Ediyoruz - We Serve

Hizmet Ediyoruz - We Serve

4 Kasım 2010 Perşembe

Tavla Turnuvamız TamamlandıFethiye Lions Kulübü’nün 11. Geleneksel Altın Zar Tavla Turnuvası 2 Kasım 2010 Salı günü Fethiye Çalış Sultan’s Aqua City’de başladı.

Açılışını Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Yüksel Gültekin’in yaptığı müsabakalarda farklı kurum ve kuruluşlardan ve meslek gruplarından yarışmacılar yer aldı. 160 yarışmacının yer aldığı turnuvada bu yıl bayan yarışmacılarının artarak katıldığını görmek bizleri mutlu etti.

Gelirinin tamamı öğrenci burslarına aktarılacak olan turnuvanın ilk iki günü yapılan eleme müsabakaları sonrası finale kalan 8 kişinin karşılaşmaları 4 Kasım Perşembe akşamı yapıldı.

Final müsabakaları sonucunda birinci olan yarışmacıya Altın Zar, ikinci olan yarışmacıya Gümüş Zar, üçüncü olan yarışmacıya Bronz Zar ve dördüncüye de bir tavla seti hediye ediliyor.

Fethiye Lions Kulübü Derneğimiz 1994 yılından beri Fethiye’de hizmet veren bir sivil toplum kuruluşudur. Lions Derneklerinin dünyadaki sloganı “Hizmet Ediyoruz” dur. Bizlerde Fethiyemize hizmet etme gayreti içerisindeyiz. Derneğimizin önceliği her zaman için eğitim bursları ve konferans, seminer, workshop gibi eğitim çalışmaları olmuştur. 11.sini gerçekleştirmekte olduğumuz tavla turnuvamız eğitim bursu vermekte olduğumuz başarılı ve maddi imkânı kısıtlı öğrencilere destek olmak içindir.

Derneğimizin ikinci önemli faaliyet alanı çevre çalışmalarıdır. Çevre temizlik aktiviteleri, okullara su tasarrufu sağlayan muslukların temini, çevre eğitim konferans ve seminerleri yıllardır çalışma yaptığımız konulardır. Çevrenin korunması, geri dönüşüm ve temiz suların ve denizlerimizin korunması katkıda bulunmak istediğimiz alanlardır.

Bu nedenle, final müsabakalarında yarışan ilk dört dışında kalan yarışmacılara da küçük bir hediyemiz oldu. Fethiye Lions Kulübümüzün yaptığı çevre çalışmalarına dikkat çekmek ve Fethiyemizin en önemli parçaları olan denizlerimizin ve temiz su kaynaklarımızın korunması adına, İlçemizde de birimi bulunan Turmepa Deniz Temiz Derneği tarafından ürettirilen doğada tam çözünebilen doğa dostu temizlik ve mutfak deterjanlarını hediye ediyoruz.

Turnuva Birincisi Sn. Hüseyin Kocabıyık'a Altın Zar'ı Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Sn. Metin Talaş, Turnuva İkincisi Sn. Tolgay Özdemir'e Gümüş Zar'ı Sn. Nejat Gürkan, Turnuva Üçüncüsü Sn. Barkın Bağcı'ya Bronz Zar ödülünü Fethiye Lions Kulübü Geçen Dönem Başkanı Sn. Lion Nurcan İnce ve Dördüncü Sn. Orhan Pehpal'a teşekkür belgesini ve tavla seti ödülünü Kulüp Sekreterimiz Sn. Lion Ayşegül Özen sundular. Turnuva hakemlerinden Sn. Bayram Söğüt'e de üç gün boyunca verdiği destek için teşekkür ederiz.

Turnuvamıza destek veren Fethiye Kaymakamlığına, Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Yüksel Gültekin’e, Fethiye Belediye Başkanlığımıza, sponsor olan Sultan Aqua City ve yetkilisi üyemiz Sayın Lion Semra Talaş’a ve tabii ki özellikle turnuvaya katılarak, zaman ayırarak bizlere destek veren tüm yarışmacılara, Fethiyelilere yürekten teşekkür ediyoruz. Fethiyemiz eğitime düşkünlüğü ve başarılı öğrencileri ile Türkiye’de bilinen bir ilçemiz; başarılı öğrencilerimize imkân yaratmak adına beraber bu turnuva ve benzeri aktiviteleri beraberce gerçekleştirmek arzusu ile diyoruz.

Eğitime katkı için nice keyifli turnuvalara...